Osmani fton në takim Konjufcën dhe Sveçlën, zbulohet arsyeja

  • A.P /
  • 21 November 2022 - 19:29
Osmani fton në takim Konjufcën dhe Sveçlën, zbulohet arsyeja

Sonte është zhvilluar një takim në mes presidentes Vjosa Osmani, kryeparlamentarit, Glauk Konjufca dhe ministrit të Brendshëm, Xhelal Sveçla, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Lajmin e ka bërë të ditur Blerim Vela, kryekëshilltar i Osmanit.

Ai i ka demantuar mediat serbe të cilat raportuan se “Sveçla gjendet në Belvedere të Mitrovicës së Veriut”.

Nga fotografia shihet se edhe Sveçla është aty.

(Kosova Sot Online)