Stano: BE-ja ofroi një propozim të cilin Kosova e refuzoi, ndërkaq Serbia e pranoi

  • A.P /
  • 21 November 2022 - 21:33
Stano: BE-ja ofroi një propozim të cilin Kosova e refuzoi, ndërkaq Serbia e pranoi

Kosova dhe Serbia duhet të mbajnë përgjegjësinë e bisedimeve, ka deklaruar Zëdhënësi i Bashkimit Evropian (BE), Peter Stano, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

 Stano thotë se “BE-ja ofroi një propozim të cilin Kosova e refuzoi, ndërkaq Serbia e pranoi”.

“Të dy mbajnë përgjegjësi të plotë për dështimin e bisedimeve sot dhe për çdo përshkallëzim dhe dhunë që mund të ndodhë në terren. Ne parashtruam një propozim që presidenti Vuçiq e pranoi sot ndërsa kryeministri Kurti jo”, ka thënë Stano.

(Kosova Sot Online)