Një i burgosur nga Kosova 'arratiset' sikur në filma

  • A.P /
  • 24 November 2022 - 22:10
Një i burgosur nga Kosova 'arratiset' sikur në filma

Sonte rreth ores 19:00, i dënuari B. R është larguar nga Qendra Korrektuese e Smrekonicës, ka njoftuar Shërbimi Korrektues i Kosovës, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

B. R po mbante dënimin në Qendrën Korrektuese Smrekonicë dhe ishte i dënuar me tre muaj + 10 ditë  për veprën penale, vjedhje.

Për largimin e tij është përgatitur letër rreshtimi dhe është njoftuar edhe policia.

Qendra Korrektuese Smrekonicë është institucion i tipit të hapur, në të mbahen personat me denime të shkurta dhe personat të cilët janë në përfundim të dënimit“, thuhet në njoftim.

(Kosova Sot Online)