Djali i Hysni Gucatit nga Haga, tregon urimin e ish-krerëve të UÇK-së për 28 Nëntorin

  • E.K /
  • 28 November 2022 - 15:13
Djali i Hysni Gucatit nga Haga, tregon urimin e ish-krerëve të UÇK-së për 28 Nëntorin

Djali i Hysni Gucatit, Musliu Gucati nga Haga ka treguar se ish-krerët e UÇK-së që ndodhen në paraburgim në Hagë, ua kanë uruar shqiptarëve 28 Nëntorin.

Gucati ka shkruar se urimi i tyre për festën e 28 Nëntorit ishte ky "Urime 28-të nëntori", shkruan "Kosova Sot Online".

Postimi i plotë:

"Urime 28-të nëntori" ishin fjalët e Hysit, Baces Jakup, Kadriut dhe Rexhes.

Data historike e shqiptarëve 28-të Nëntori këtë vit na gjeti të burrat që e bënë shtetin e Kosovës, si gjithmonë të motivuar dhe të pathyeshem.

28 nëntor, 2022.

(Kosova Sot Online)