Albin Kurti: Edhe pak ditë, do të dorëzojmë aplikimin për anëtarësim në BE

  • E.K /
  • 29 November 2022 - 08:04
Albin Kurti: Edhe pak ditë, do të dorëzojmë aplikimin për anëtarësim në BE

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,  ka thënë se Kosova do të dorëzojë aplikimin për anëtarësim në Bashkimin Evropian në dhjetor, transmeton "Kosova Sot Online".

Kryeministrit, Albin Kurti në intervistënpër Frankfurter Allgemeine Zeitung ai ka bërë të njohur se Kosova do të jetë në mesin e shteteve të Ukrainës, Moldavi së dhe Gjeorgjisë që do të dorëzojnë aplikimin për anëtarësim.

(Kosova Sot Online)