Ja si hajni i armatosur u konfrontua me punëtorët e marketit në Gjilan

  • A.P /
  • 29 November 2022 - 17:00
Ja si hajni i armatosur u konfrontua me punëtorët e marketit në Gjilan

Policia e Kosovës ka njoftuar për arrestimin e të dyshuarit me inicialet S.I., i lindur në vitin 1982.

Sipas njoftimit  i dyshuari fillimisht ka arritur t’i grabitë paratë, por më pas punëtorët e marketit kamë arritur që ta ndalojnë të dyshuarin.

“I njëjti nën kërcënim të armës fillimisht kishte arritur që nga arka e shitjes punëtorit të marketit të ja grabiste një sasi të konsiderueshme të hollash, por punëtorët tjerë prezent kanë ndërhy dhe kanë arrit që ta ndalin të dyshuarin, gjersa  shumë shpejtë njësitet të shumta patrulluese  policore kanë arrit në vende të ngjarjes dhe e kanë arrestuar të dyshuarin”, thuhet në njoftimin e policisë.

(Kosova Sot Online)