Zyrtari i Katarit: Ja sa punëtorë migrantë vdiqën në projektet e Kupës së Botës

  • A.P /
  • 29 November 2022 - 20:21
Zyrtari i Katarit: Ja sa punëtorë migrantë vdiqën në projektet e Kupës së Botës

Puna e ndërtimit në projektet e Kupës së Botës shkaktoi vdekjen e deri në 500 punëtorëve, dukej se pranoi një zyrtar i lartë i Katarit, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Shifra është të paktën dhjetë herë më e lartë se sa ishte pranuar më parë dhe do të nxisë shqetësimet për të drejtat dhe sigurinë e punëtorëve migrantë.

Hassan al-Thawadi, sekretari i përgjithshëm i Komitetit Suprem të Katarit për Dorëzimin dhe Trashëgiminë, e bëri këtë pranim të dukshëm gjatë një interviste me talkSPORT, e cila ka të drejta transmetimi për turneun.

(Kosova Sot Online)