Erdogan sinjalizon një takim të mundshëm me liderin e njohur

  • A.P /
  • 02 December 2022 - 21:50
Erdogan sinjalizon një takim të mundshëm me liderin e njohur

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha të mërkurën se një takim mes tij dhe liderit të regjimit të Sirisë, Bashar Asad ishte i mundur, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve për axhendën pas mbledhjes së Grupit të AK Partisë, Erdogan u pyet për një takim të mundshëm mes dy liderëve.

Duke iu përgjigjur pyetjes, Erdogan tha: "Mund të ketë. Nuk ka mëri në politikë."

(Kosova Sot Online)