Vuçiq planifikon takim me Lajçak pastaj vendos a do të shkojë në Tiranë

  • A.P /
  • 04 December 2022 - 13:37
Vuçiq planifikon takim me Lajçak pastaj vendos a do të shkojë në Tiranë

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak nesër do të takohet me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, raportojnë mediat serbe, transmeton  gazeta “Kosova Sot Online”.

Lajçak e Vuçiq do të flasin për emërimin e Nenad Rashiqit si ministër për Komunitete dhe Kthim.

Novosti shkruan se nga takimi me Lajçak pritet që Vuçiq tq vendosë nëse do të shkojë në Tiranë për Samitin BE- Ballkani Perëndimor.

(Kosova Sot Online)