Boris Johnson i bindur që qenin e tij Dilyn e kapi Covid!

  • A.P /
  • 05 December 2022 - 14:26
Boris Johnson i bindur që qenin e tij Dilyn e kapi Covid!

Boris Johnson ishte i bindur se qeni i tij Dilyn ishte infektuar me koronavirus në ditët e para të pandemisë, zbulojnë ditarët e Matt Hancock, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Ish-kryeministri thuhet të ketë besuar se Jack Russell-cross-i i tij luftoi me sëmundjen në të njëjtën kohë si ai, në mars 2020.

Hancock shkroi në ditarin e tij se Johnson shkoi aq larg sa të konsultohej me shkencëtarët më të mirë të vendit për gjendjen e Dilyn, duke e pyetur nëse kishte nevojë për një test të antitrupave njerëzorë.

“Kishte një pauzë të gjatë dhe të sikletshme ndërsa Patrick Vallance [këshilltari kryesor shkencor] dhe Prof [Chris Whitty, shefi i mjekësisë] u përpoqën të kuptonin nëse ai po bënte shaka ose nëse kishim nevojë të thërrisnim veterinerin kryesor për të dhënë një përgjigje të menduar. ’, ka shkruar zoti Hancock. 'Përfundimisht Prof e theu heshtjen. "Unë nuk e di nëse testi i antitrupave njerëzor do të ishte i përshtatshëm," u përgjigj ai diplomatikisht.

(Kosova Sot Online)