Milaim Zeka për Aleksandër Vuçiqin: Mbetet një prej liderëve më të rëndësishëm të Ballkanit

  • E.K /
  • 06 December 2022 - 08:59
 Milaim Zeka për Aleksandër Vuçiqin: Mbetet një prej liderëve më të rëndësishëm të Ballkanit

Analisti, Milaim Zeka, ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq është një nga liderët më të rëndësishëm në rajon, transmeton "Kosova Sot Online".

“Ndryshe nga liderët tanë politikë, qoftë Edi Rama, qoftë Albin Kurti që veprimet politike me të huajt i bëjnë me kokë e vet, pa u konsultuar, në bazë të këshillave të ekspertëve Vuçiç erdhi në samit dhe prapëseprapë Vuçiç mbetet një nga liderët më të rëndësishëm në Ballkan”, tha Zeka.

(Kosova Sot Online)