Albin Kurti duke përqafuar nënën e tij pas lirimit nga burgu me 7 dhjetor 2001

  • E.K /
  • 07 December 2022 - 09:35
Albin Kurti duke përqafuar nënën e tij pas lirimit nga burgu me 7 dhjetor 2001

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,  ishte i arrestuar politik gjatë kohës së luftës në Kosovë.

Kurti ishte liruar me 7 dhjetor të vitit 2001 dhe kjo është bërë pas presionit të ndërkombëtarëve për të liruar të burgosurit politik të regjimit serb.

Në fotografi shihet Albin Kurti pas lirimit, ku pritet me përqafim nga nëna e tij, transmeton "Kosova Sot Online".

(Kosova Sot Online)