Kjo është kërkesa e serbëve për të hequr barrikadat

  • E.K /
  • 14 December 2022 - 08:34
Kjo është kërkesa e serbëve për të hequr barrikadat

Barrikadat e vendosura nga serbët nuk janë larguar ende në veri të vendit, transmeton "Kosova Sot Online".

“Mahalla e Boshnjakëve është në pjesën veriore të Mitorvicës së veriut. Është një lagje etnike ku ka shqiptarë dhe është një zonë mjaft e rëndësishme. Policët e Kosovës qëndrojnë në turn 12 dhe 24 orë roje”, ka raportuar gazetarja Linda Karadaku.

“Një nga kërkesat e krerëve të serbëve të veriut për heqjen e barrikadave është lirimi i Dejan Pantiç.  Ajo që ka thënë Escobar ka të bëjë me vënien e vijave të kuqeve. Reagimi ndërkombëtar në unison është shumë i ashpër ndaj Beogradit”, ka thënë ajo për televizionin.

(Kosova Sot Online)