Kolona në kufi: Mërgimtarët drejt Kosovës për festa

  • A.P /
  • 23 December 2022 - 20:00
Kolona në kufi: Mërgimtarët drejt Kosovës për festa

Shumë mërgimtarë ia kanë mësyer Kosovës për festat e fund vitit, derisa raportohet se kolona të gjata janë krijuar në kufirin Kroaci-Serbi, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Mërgimtarë që gjenden në rrugë, thonë se kolonat shkojnë deri në 3 kilometra.

Kolona të gjata ka edhe në kufirin Serbi-Kosovë.

Përkundër situatës së tensionuar ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, mërgimtarët edhe sivjet, janë duke vazhduar të udhëtojnë drejt Kosovës nëpërmjet Serbisë.

(Kosova Sot Online)