Nga 500 euro shtesë do ti marrin punëtorët e kësaj ndërmarrje nga Kosova

  • A.P /
  • 28 December 2022 - 15:46
Nga 500 euro shtesë do ti marrin punëtorët e kësaj ndërmarrje nga Kosova

Nga 500 euro shtesë për festat e fundvitit,  do të marrin punëtorët e Korporataës Energjetike të Kosovës,  transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë KEK, përmes një njoftimi drejtuar mediave.

“Korporata Energjetike e Kosovës fale angazhimit te punëtoreve, inxhiniereve dhe stafit menaxhues po e përmbyll vitin 2022 me suksese si në fushën e operimeve po ashtu edhe në afarizëm. Lidhur me këtë, në prag të festave të fundvitit Bordi ka miratuar propozimin e menaxhmentit për një kompensim shtesë, për të gjithë punëtorët e KEK-ut përgjatë vitit 2022 në vlerë prej 500 € neto, proporcionalisht”, thuhet në njoftim.


(Kosova Sot Online)