Albin Kurti emëron dy zëvendësministra serbë në dy ministri

  • E.K /
  • 14 January 2023 - 11:28
Albin Kurti emëron dy zëvendësministra serbë në dy ministri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot ka emëruar dy zëvendësministra serbë në dy ministri, përcjell "Kosova Sot Online".

Nenad Stanojeviq u emërua zëvendësministër për Ekonomi.

Kurse, Lazar Raduloviq u emërua zëvendësministër për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural në Qeverinë e Republikës së Kosovës.

(Kosova Sot Online)