Dalin pamjet nga pjesa e tifozëve kur Ramsdale u shqelmua një përkrahës i Tottenhamit

  • S.A /
  • 16 January 2023 - 14:01
Dalin pamjet nga pjesa e tifozëve kur Ramsdale u shqelmua një përkrahës i Tottenhamit

Ka pasur disa skena të pakëndshme pas derbit të së dielës së kaluar në veri të Londrës. Menjëherë pasi Arsenali mori një fitore komode 2-0 në stadiumin Tottenham Hotspur, Aaron Ramsadale u sulmua nga një tifoz.

Pas një ndërveprimi të nxehtë me Richarlison brenda zonës së rreptësisë, portieri shkoi të mblidhte shishen e tij me ujë pas portës dhe atëherë gjërat u përkeqësuan.

Ramsdale kishte puthur simbolin e Arsenalit përpara se të nisej, por kjo nuk është ende asnjë justifikim për ngjarjet tronditëse që ndodhën.

Mbështetësi në fjalë i Spurs – i cili ende nuk është identifikuar – vrapoi përpara turmës, qëndroi në tabelën e reklamave dhe goditi Ramsdale në shpinë.

Për fat të mirë, gardiani kryesor i Gunners nuk u lëndua rëndë dhe ishte në gjendje të largohej nga incidenti.

Por, fakti që u lejua të ndodhte është jashtëzakonisht shqetësues dhe pamjet e momentit të kapura nga tribuna vetëm e bëjnë atë edhe më tronditëse.

(Kosova Sot Online )