Plasë sherri mes shqiptarëve në Spanjë, në përleshjen me thika arrestohet 25-vjeçari

  • S.A /
  • 25 January 2023 - 12:47
Plasë sherri mes shqiptarëve në Spanjë,  në përleshjen me thika arrestohet 25-vjeçari

Policia spanjolle ka arrestuar një 25-vjeçar shqiptar, pasi ishte shpallur në kërkim për tentativë vrasje të një 18-vjeçari po nga Shqipëria, përcjell "Kosova Sot Online ".

Mediat e huaja raportojnë se shqiptari ka plagosur rëndë me thikë adoleshentin në Itali disa muaj më parë, dhe më pas është arratisur. Ndërkohë 18-vjeçari ndodhet në spital pas plagëve të rëndë që ka marrë.

(Kosova Sot Online )