Hoti: Fajtor Kurti pse Asociacioni po kërkohet menjëherë

  • A.P /
  • 29 January 2023 - 15:06
Hoti: Fajtor Kurti pse Asociacioni po kërkohet menjëherë

Kosova gjendet në pozitë të pafavorshme në dialog me Serbinë për shkak të veprimeve të pamatura të Kurtit, ka theksuar deputeti Avdullah Hoti, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.


Sipas tij, vendi tani është në qorrsokak dhe kërkesa e partnerëve ndërkombëtarë është që të themelohet menjëherë Asociacioni i komunave me shumicë serbe.

(Kosova Sot Online)