Moti për sot në Kosovë, ja se kur do të bie shi dhe borë

  • E.K /
  • 01 February 2023 - 07:55
Moti për sot në Kosovë, ja se kur do të bie shi dhe borë

Sot moti në Kosovë do të jetë i vranët dhe me intervale të diellit, shkruan “Kosova Sot Online”.

Ndërsa, nesër pritet që të ketë rreshje të shiut dhe të borës.

1.02 – Vransira të ndryshueshme dhe intervale me diell gjatë ditës.

2.02 – Vransira dhe intervale me diell. Pasdite më vonë priten të reshura shiu, që deri në mbrëmje shndërrohen edhe në reshje bore.

3.02 – Ftohtë e me vransira të ndryshueshme. Herë herë me reshje lokale të dobëta bore.

(Kosova Sot Online)