Mësimdhënësja në Gjakovë gjatë orës mësimore nxjerr nxënësin nga dritarja

  • E.K /
  • 03 February 2023 - 08:09
Mësimdhënësja në Gjakovë gjatë orës mësimore nxjerr nxënësin nga dritarja

Në Kralan të Gjakovës një mësimdhënëse e artit figurativ, derisa ishte duke mbajtur mësimin, ka hedhur nga dritarja një nxënës, përcjell “Kosova Sot Online”.

Drejtori i Arsimit në këtë komunë, Zymber Berisha, tha se mësimdhënësja u pezullua nga puna menjëherë pas këtij rasti.

Sipas mësueses, nxënësi ishte duke bërë “gjeste”, dhe se i kishte thënë të dalë nga dritarja, sepse nuk e meriton të dalë nga dera.

(Kosova Sot Online)