Lajçak takon McCardell, bisedojnë për dialogun Kosovë-Serbi

  • A.P /
  • 03 February 2023 - 22:50
Lajçak takon McCardell,  bisedojnë për dialogun Kosovë-Serbi

Me zëvendësministren kanadeze për Evropë, Sandra McCardell, sot është takuar emisari Special i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Lajçak thotë se me McCardell ka biseduar për zhvillimet e fundit në Ballkanin Perëndimor, ku edhe e informoi për dialogun Kosovë-Serbi.

“Më vjen mirë që takova zëvendësministren kanadeze për Evropën, Sandra McCardell sot në Bruksel. E informova atë për zhvillimet më të fundit në Ballkanin Perëndimor dhe për dialogun Beograd-Prishtinë. Shumë mirënjohës për mbështetjen e fortë kanadeze për punën e BE’së në rajon”.

(Kosova Sot Online)