Aksident në këtë qytet të Kosovës: Vetura përfundon në ara

  • A.P /
  • 04 February 2023 - 14:07
Aksident në këtë qytet të Kosovës: Vetura  përfundon në ara

Raportohet se në rrugën Ferizaj-Nerodime, një vetaksident ka ndodhur sot, ku një veturë ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga duke përfunduar në ara, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.


Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policië për Rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli.

Sipas tij, s’ka të lënduar nga ky aksident.


“Tani na njoftuan se nje automjet i udhetareve me targa vendore èshte vetê aksidentuar në rrugën Ferizaj- Nerodime afër rest.”Ujëvara”. Nuk raportohet për persona të lënduar. Patrulla e policisë ka dalë në vendin e ngjarjes”, ka thënë Veseli. 

(Kosova Sot Online)