U shiste drogë studentëve, dënohet me 7 vite e 10 muaj burgim

  • E.K /
  • 05 February 2023 - 15:17
U shiste drogë studentëve, dënohet me 7 vite e 10 muaj burgim

Një shqiptar në Itali është dënuar me 7 vite e 10 muaj burgim, pasi është shpallur fajtor për trafikim dhe shitje të lëndëve narkotike, përcjell “Kosova Sot Online”.

E.F. është anëtar i një bande kriminale që operonte në zonën e L’Aquillas.

Banda u shiste lëndë narkotike studentëve dhe punëtorëve të ndërtimit.

Gjatë operacionit mësohet se janë sekuestruar sasi të mëdha të heroines dhe të kokaines.

(Kosova Sot Online)