Erdogan: 912 persona kanë vdekur si pasojë e tërmetit në Turqi

  • E.K /
  • 06 February 2023 - 11:30
Erdogan: 912 persona kanë vdekur si pasojë e tërmetit në Turqi

Presidenti i Turqisë, Erdogan, ka thënë se 912 persona kanë vdekur dhe 5 mijë e 383 janë lënduar si pasojë e tërmetit të sotëm, raporton BBC.

Ai shtoi se nuk mund të parashikojë se sa do të rritet numri i të vdekurve ndërsa përpjekjet e kërkim-shpëtimit vazhdojnë.

(Kosova Sot Online)