Ashensori pëson defekt dhe bie nga kati i pestë në zero, lëndohen çifti bashkëshortor dhe bëhen për spital

  • E.K /
  • 07 February 2023 - 08:57
Ashensori pëson defekt dhe bie nga kati i pestë në zero, lëndohen çifti bashkëshortor dhe bëhen për spital

Në një banesë në Tiranë, ashensori në të cilin ndodhej çifti i bashkëshortëve ka pësuar defekt teknik dhe ka rënë nga kati i pestë në katin zero, shkruan “Kosova Sot Online”

Menjëherë në ndihmë të çiftit kanë shkuar forcat e policisë dhe ato zjarffikësit.

Burrë dhe grua kanë marrur lëndime, ku edhe kanë shkuar në spital për trajtim mjekësor.

Rasti është duke u hetuar.

Njoftimi:

Më datë 06.02.2023, në Unazë të Re, në rrugën “Aleksandri i Madh”, ka pësuar defekt ashensori i një pallati dhe ka rënë nga kati i pestë në katin zero. Në të ndodheshin shtetasi S. K., 56 vjeç, dhe shtetasja S. K., 55 vjeçe (çift bashkëshortësh).

Në ndihmë të tyre kanë vajtur shërbimet e Policisë, shërbimet e zjarrfikëses dhe të ambulancës.

Si pasojë, shtetasit e lartpërmendur janë dëmtuar dhe ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

(Kosova Sot Online)