Gjesti prekës: 9-vjeçari turk dhuron kursimet e tij për të prekurit nga tërmeti, shkruan edhe një letër emocionuese

  • E.K /
  • 07 February 2023 - 15:32
Gjesti prekës: 9-vjeçari turk dhuron kursimet e tij për të prekurit nga tërmeti, shkruan edhe një letër emocionuese

Një 9-vjeçar në Turqi, ka vendosur që t’i dhuroj kursimet e tij për viktimat e tërmetit që goditi dje Turqinë, përcjell “Kosova Sot Online”.

Alparslan Efe Demir ka shkruar edhe një letër për të mbijetuarit e tërmetit.

“Fëmijët atje s’duhet të kenë të ftohtë apo të jenë të uritur. Unë do të dërgoj rrobat dhe lodrat e mia për fëmijët atje”, thuhet ndër të tjera në letrën e tij.

(Kosova Sot Online