Nxirret e gjallë nga nën rrënoja Sidra 5-vjeçare

  • A.P /
  • 07 February 2023 - 17:42
Nxirret e gjallë nga nën rrënoja Sidra 5-vjeçare

Pas 35 orësh përpjekjeje nga ekipet e kërkim-shpëtimit, u shpëtua 5-vjeçarja Sidra, e cila ndodhej nën rrënoja në Hatay, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Pas tërmeteve në Kahramanmaraş dhe rrethinat e tij, ndërtesat u shembën në lagjen Kırıkhan të Hatay.

Një vajzë 5-vjeçare e quajtur Sidra priti të shpëtohej nën rrënoja dhe ia doli të nxirrej e gjallë.

Bilanci i viktimave në Turqi dhe Siri ka shkuar në mbi 5 mijë pas tërmetit.


(Kosova Sot Online)