Gjenden nën rrënoja të vdekur familja shqiptare në Turqi

  • E.K /
  • 08 February 2023 - 11:54
Gjenden nën rrënoja të vdekur familja shqiptare në Turqi

Tre persona me origjinë shqiptare janë gjetur të vdekur nën rrënoja, pas tërmeteve që goditën Turqinë dhe Sirinë dje në mëngjes, përcjell “Kosova Sot Online”.

Raportohet se trupat e pajetë me origjinë shqiptarë janë dy prindërit dhe djali i tyre.

Trupat e pajetë të viktimave janë nxjerrë nga rrënojat nga ekipet e kërkim shpëtimit.

Mësohet se ata janë gjetur në qytetin e Kahramanmarash.

Ende nuk është bërë i ditur identiteti i tyre.

(Kosova Sot Online)