Mbi 11 mijë e 200 të vdekur nga tërmetet në Turqi dhe Siri

  • E.K /
  • 08 February 2023 - 12:32
Mbi 11 mijë e 200 të vdekur nga tërmetet në Turqi dhe Siri

Në Turqi dhe Siri, si pasojë e tërmeteve kanë humbur jetën mbi 11.200 persona, përcjell “Kosova Sot Online”.

Zyrtarët thanë më 8 shkurt se 8.574 persona janë konfirmuar se janë vrarë në Turqi dhe 2.662 në Siri.

Raportohet se numri i viktimave pritet të rritet.

(Kosova Sot Online)