Çokollatë kërkoi një 16-vjeçar turk pas 65 orësh nën rrënoja

  • A P /
  • 09 February 2023 - 14:10
Çokollatë kërkoi një 16-vjeçar turk pas 65 orësh nën rrënoja

Gjëja e parë që kërkoi një 16-vjeçar kur u nxor pas 65 orësh nën gërmadha ishte çokollata.

Sipas asaj që raportojnë mediat turke, Ali Sarınay, u gjet nga ekipet e shpëtimit nën rrënoja në Hatay, një nga zonat më të prekura prej tërmeteve shkatërruese pas 6 orësh pune intensive.

Pas kërkesës së adoleshentit, njerëzit përreth u angazhuan që t’i plotësonin Aliut dëshirën. Me t’u nxjerrë jashtë, ai u dërgua në spital për të marrë ndihmë mjekësore, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Sapo u lirua nga gërmadhat, 16-vjeçari përqafoi motrën e tij, e cila e priste me lot në sy. Ndërkohë, kujtojmë se numri i viktimave në Turqi dhe Siri është rritur në 12,049.


(Kosova Sot Online)