Konjufca: Zyrtarët nga Washingtoni e Brukseli kanë dalë prej binarëve të planit

  • E.K /
  • 09 February 2023 - 09:37
Konjufca: Zyrtarët nga Washingtoni e Brukseli kanë dalë prej binarëve të planit

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, tha se plani franko-gjerman e ka në qendër njohjen ‘de facto’ dhe se ka argumente që zyrtarët nga Washingtoni dhe Brukseli “kanë dalë prej binarëve”, përcjell “Kosova Sot Online”.

“Unë kam argumente që edhe zyrtarët nga Washingtoni, edhe zyrtarët nga Brukseli në gjuhën e tyre nuk po e kanë njohjen në qendër. A e di çfarë po kanë në qendër? Asociacionin po e kanë në qendër”, tha Konjufca.

(Kosova Sot Online)