Vuçiq: Pa formimin e Asociacionit, nuk ka kuptim vazhdimi i dialogut me Kosovën

  • E.K /
  • 09 February 2023 - 12:30
Vuçiq: Pa formimin e Asociacionit, nuk ka kuptim vazhdimi i dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Alekasandar Vuçiq, ka thënë se nuk ka kuptim vazhdimi i dialogut me Kosovën pa formimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe, transmeton “Kosova Sot Online”.

Këto deklarime ai i bëri pas takimit me ambasadorët e QUINT-it në OSBE dhe me ambasadorët e këtyre vendeve në Beograd.

(Kosova Sot Online)