Shkon në 17 mijë numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi e Siri

  • E.K /
  • 09 February 2023 - 13:57
Shkon në 17 mijë numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi e Siri

Numri i të vdekurve nga tërmeti që goditi Turqinë dhe Sirinë e ka kaluar 17 mijëshin, përcjell “Kosova Sot Online”.

Shumë vende të botës janë mobilizuar në ofrimin e ndihmës, ku edhe Kosova edhe Shqipëria, kanë dërguar atje ekipet e shpëtimit për t’I dalur në ndihmë.

(Kosova Sot Online)