Shpëtohen dy persona pas 261 orësh nën rrënoja në Turqi

  • E.K /
  • 17 February 2023 - 10:56
Shpëtohen dy persona pas 261 orësh nën rrënoja në Turqi

Dy burra janë shpëtuar pas 261 orësh, nga tërmeti në Hatay të Turqisë, përcjell “Kosova Sot Online”.

Ekipet e shpëtimit zbuluan se dy persona ishin gjallë dhe të bllokuar nën rrënoja.

26-vjeçari Mehmet Ali Sakiroglu dhe 34-vjeçari Mustafa Avci u shpëtuan nga ekipet e shpëtimit nga rrënojat.

(Kosova Sot Online)