Po punonte në ndërtimin e një ure, vdes 58 vjeçari

  • E.K /
  • 22 February 2023 - 10:01
Po punonte në ndërtimin e një ure, vdes 58 vjeçari

Një punëtor që ishte duke punuar për ndërtimin e urës në hyrje të qytetit në Klos ka vdekur, përcjell “Kosova Sot Online”.

Ngjarja e rëndë ndodhi sot në mëngjes, teksa punëtori i montimit të hekurave ishte mbi urë dhe nuk është ndjerë mirë duke pësuar të fikët.

Paraprakisht dyshohet se 58 vjeçari me origjinë nga Kukësi ka vdekur si pasojë e një arresti kardiak, ndërsa policia dhe Inspektoriati Shtetëror i Punës dhe Shërbimeve Shoqërore kanë nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes.

(Kosova Sot Online)