Në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës vendoset flamuri i Ukrainës

  • A.P /
  • 24 February 2023 - 19:09
Në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës vendoset flamuri i Ukrainës

Flamuri i Ukrainës është vendosur në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”

Ndërkohë, në orën 19:00 nis një aktivitet i zyrës së BE-së në Kosovë dhe Ambasadës Gjermane në një vjetorin e luftës në Ukrainë.

Gjatë ditës, në mbështetje të popullit të Ukrainës kanë dal edhe Komuna e Prishtinës, ku edhe kanë zhvilluar disa aktivitete.


(Kosova Sot Online)