Moti me riga shiu dhe fjolla bore sot në Kosovë

  • E.K /
  • 02 March 2023 - 08:38
Moti me riga shiu dhe fjolla bore sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka treguar se sot në vendin tonë mund të ketë shi dhe fjolla bore, përcjell “Kosova Sot Online”.

“Mot i vranët dhe me riga shiu, e vende –vende rigat e shiut parashihehen të shoqërohen edhe me fjolla bore”, thuhet njoftimin e Institutit.

Këto janë temperaturat në Kosovë.

(Kosova Sot Online)