Ngjarje e rëndë: Ra në kontakt me rrymën elektrike, vdes 54 vjeçari

  • E.K /
  • 16 March 2023 - 12:20
Ngjarje e rëndë: Ra në kontakt me rrymën elektrike, vdes 54 vjeçari

Një 54-vjeçar, punonjës i Bashkisë së Shkodrës ka ndërruar jetë pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike, shkruan “Kosova Sot Online:

54 vjeçari ishte duke punuar, ku ishte duke riparuar ndriçuesit e rrugës kur ndodhi ngjarja e rëndë.

Rasti lidhur me këtë ngjarje është duke u hetuar.

Shkodër/Informacion paraprak:

Rreth orës 10:05, shtetasi Sh. D., 54 vjeç, banues në lagjen “Qemal Stafa”, punonjës i Sektorit të Ndriçimit në Bashkinë Shkodër, gjatë kohës që ka qenë duke punuar për riparimin e ndriçuesve të rrugës, në lagjen “10 Korriku”, Shkodër, ka rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe për pasojë ka humbur jetën.

(Kosova Sot Online)