Dënohet mësimdhënësi, e kishte ngacmuar sek*ualisht nxënësen Medina Dauti

  • E.K /
  • 17 March 2023 - 13:05
Dënohet mësimdhënësi, e kishte ngacmuar sek*ualisht nxënësen Medina Dauti

Gjykata Themelore në Gjilan e ka dënuar mësimdhënësin, Kastriot Kurtin, për ngacmim sek*ual ndaj Medinë Dautit, përcjell “Kosova Sot Online”.

Kurtit i është shqiptuar dënimi prej 1 viti e gjysmë burgim si dhe i është caktuar ndalimin e kontaktimit tim në çfarë do forme për periudhën tre vjeçare

Këtë njoftim e ka konfirmuar Medina Dauti në rrjetin e saj social.

(Kosova Sot Online)