Ky mot do të mbretërojë sot në Kosovë

  • A.P /
  • 19 March 2023 - 08:53
Ky mot do të mbretërojë sot në Kosovë

Sot do të mbajë mot me diell dhe më vranësira të pakta, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Gjatë këtyre dy ditëve të vikendit do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të pakta.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -5 deri 1 gradë , kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 10 dhe 17 gradë Celsius.

Do të fryejë erë e lehtë deri në mestare nga drejtimi i lindjës dhe juglindjes.”

(Kosova Sot Online)