Prishtinë: Arrestohet gruaja, braktisi fëmijët dhe kërkoi t’i dërgonte te ish-burri

  • E.K /
  • 21 March 2023 - 09:04
Prishtinë: Arrestohet gruaja, braktisi fëmijët dhe kërkoi t’i dërgonte te ish-burri

Një grua është arrestuar në Hajvali të Prishtinës për keqtrajtim dhe braktisje të fëmijëve, shkruan “Kosova

Një grua ka braktisur fëmijët e saj dhe ka kërkuar që fëmijët t’i dërgojë te ish-bashkëshorti i saj.

E dyshuara është dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë i policisë:

KEQTRAJTIMI APO BRAKTISJA E FËMIJËS/Hajvali 20.03.2023-15:20. Është arrestuar e dyshuara femër kosovare, pasi që e njëjta me vet-dëshirë i ka braktisur fëmijët e saj dhe e njëjta ka kërkuar që fëmijët t’i dërgojë te ish bashkëshorti i saj. Pas intervistimit me vendim të prokurorit e dyshuara është dërguar në mbajtje.

(Kosova Sot Online)