Aksion policor në disa barnatore në Kosovë

  • A.P /
  • 22 March 2023 - 20:05
Aksion policor në disa barnatore në Kosovë

Në rajonin e Pejës, Policia e Kosovës njofton se gjatë ditës së sotme ka realizuar një operacion, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Me ç’rast ka kontrolluar 10 barnatore ku në 6 prej tyre ka gjetur sasi e konsiderueshme e produkteve farmaceutike pa banderola dhe të njëjtat produkte dyshohet se janë të kontrabanduara dhe të rrezikshme për jetën e qytetarëve.

Sipas Policisë, ky operacion ka qenë i koordinuar së bashku me Doganën e Kosovës (Njësia e Antikontrabandës) dhe Inspektorët Farmaceutik nga Ministria e Shëndetësisë.

(Kosova Sot Online)