Tahiri: Gjendja në vend është shumë serioze dhe kritike

  • E.K /
  • 23 March 2023 - 12:35
Tahiri: Gjendja në vend është shumë serioze dhe kritike

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri tha se është jetike për vendin që procesi i dialogut t’i shërbejë një qëllimi madhor, duke theksuar anëtarësimin e vendit në NATO, transmeton “Kosova Sot Online”.

Tahiri tha se gjendja në vend është shumë serioze, është kritike.

“Synimi përfundimtar duhet të jetë njohja reciproke”, tha ai.

(Kosova Sot Online)