Albin Kurti sot ka ditëlindjen, kaq vite ka mbushur

  • E.K /
  • 24 March 2023 - 09:46
Albin Kurti sot ka ditëlindjen, kaq vite ka mbushur

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot feston ditëlindjen, përcjell “Kosova Sot Online”.

Kurti sot i ka mbushur 48 vite

Kurti ka lindur më 24 mars të vitit 1975 në Prishtinë.

Kurti është kryeministri i katërt dhe i gjashtë i Republikës së Kosovës pas shpalljes së pavarësisë.

(Kosova Sot Online)