E rëndë: Dy vëllezërit gjenden të vdekur në shtëpinë e tyre së bashku me nënën

  • A.P /
  • 24 March 2023 - 18:50
E rëndë: Dy vëllezërit gjenden të vdekur në shtëpinë e tyre së bashku me nënën

Dy djem të rinj u gjetën të mbytur në shtëpinë e tyre së bashku me nënën e tyre, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Trupat e Nadja de Jager, 47 vjeç, dhe djemtë e saj Alexander, nëntë vjeç dhe Maximus, shtatë vjeç, u zbuluan pasi policia hyri në pronë në Belvedere, në juglindje të Londrës, më 9 mars.

Ekzaminimet pas vdekjes zbuluan shkakun e përkohshëm të vdekjes së djemve si ngjeshje e ligaturës në qafë, ndërsa nënës së tyre iu dha një term mjekësor varjen.

Ata u gjetën të vdekur në vendngjarje rreth orës 11:50 të mëngjesit pasi u ngritën shqetësimet për mirëqenien e tyre.

Detektivi Oliver Stride, i komandës së specializuar të krimit të Policisë Metropolitane, tha në seancën dëgjimore që të dy djemtë u gjetën në një dhomë gjumi në katin e sipërm të pronës në Mayfield Road.

Ai shtoi se babai i djemve, emri i të cilit nuk u dha, i ka identifikuar trupat.  Alexander dhe Maximus ishin 'nxënës model' dhe 'miku më i mirë i njëri-tjetrit', tha shkolla e tyre në atë kohë në një homazh.

Në një homazhe, një zëdhënës i Belvedere Infant and Junior School tha: “Me pikëllim të madh mund të konfirmojmë se dy nga nxënësit tanë, Alexander dhe Maximus De Jager, vdiqën në shtëpi këtë javë.”

(Kosova Sot Online)