Shpërthen fabrika çokollatës, vdesin pesë persona

  • E.K /
  • 25 March 2023 - 17:27
Shpërthen fabrika çokollatës, vdesin pesë persona

Një shpërthim ka ndodhur në një fabrikë çokollate në Pensilvani, ku pesë persona kanë vdekur dhe gjashtë të tjerë janë zhdukur, përcjell “Kosova Sot Online”.

Ekipet e shpëtimit vazhdojnë të kërkojnë rrënojat për të mbijetuar.

Mediat e huaja raportojnë se të paktën shtatë persona ndodhen në spitalet e zonës.

Autoritetet janë duke punuar për të përcaktuar shkaqet e aksidentit.

(Kosova Sot Online)