Tërmkolli: Kurti me 'Zajednicë' e solli Serbinë brenda Kosovës

  • A.P /
  • 27 March 2023 - 16:22
Tërmkolli: Kurti  me 'Zajednicë' e solli Serbinë brenda Kosovës

Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, e ka kritikuar ish-deputetja Melihate Tërmkolli,  transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Sipas saj, Kurti për herë të dytë, nga “Ballkoni i hapur” i qeverisë, po paralajmëron se do ta fusë Kosovën në “Ballkanin e hapur” të Neo-Jugosllavisë (Serbisë).

Tërmkolli vazhdon më tej kritikën e saj ndaj Kurtit duke thënë se pasi e solli Serbinë brenda Kosovës, me ”Zajednicë”e “Autonomi”, e don atë edhe së jashtmi me ”Ballkanin e hapur”.

"Me sa po duket, krejt kjo, në koordinim me Vuçiqin dhe Edi Ramën", deklaron Tërmkolli.

(Kosova Sot Online)