Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj Pjetër Shalës

  • E.K /
  • 29 March 2023 - 08:02
Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj Pjetër Shalës

Edhe sot do të vazhdojë seanca gjyqësore e Gjykatës Speciale ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Pjetër Shala, përcjell “Kosova Sot Online”.

Seanca pritet që të fillojë nga ora 09:30.

Shala u arrestua më 16 mars 2021 në Belgjikë dhe u transferua në objektin e paraburgimit të Dhomave të Specializuara të Kosovës më 15 prill 2021.

(Kosova Sot Online)