Kërcënohet policja kosovare, merr mesazhe kërcënuese dhe fyese

  • E.K /
  • 29 March 2023 - 09:18
Kërcënohet policja kosovare, merr mesazhe kërcënuese dhe fyese

Një pjesëtare e Policisë së Kosovës në Vushtrri ka pranuar mesazhe kërcënuese dhe fyese dhe denigruese nga një grua shtetase e Shqipërisë, shkruan “Kosova Sot Online”.

Për këtë ka raportuar Policia e Kosovës në raportin 24 orësh.

Nuk raportohet për të arrestuar.

“Vushtrri 25.03.2023-19:30. Ankuesja femër kosovare, pjesëtare e PK-së, ka njoftuar se përmes rrjetit social nga e dyshuara femër shtetase e Shqipërisë ka pranuar disa mesazhe me përmbajtje kërcënuese, fyese e denigruese. Nuk raportohet për të arrestuar, është njoftuar prokurori”, thuhet në raport.

(Kosova Sot Online)